Collection: Hiking
Trail-ready meals to keep you moving. Lightweight, easy-to-pack hiking food for energy and endurance on the go.
-
Mexican Style Stew with Rice Main Meal
Regular price 7,70 €Regular priceUnit price 24,68 € / per kg -
Thai Style Rice with Chicken Main Meal
Regular price 8,00 €Regular priceUnit price 23,26 € / per kg -
Pasta with beef in tomato sauce 300g
Regular price 2,25 €Regular priceUnit price 7,50 € / per kg3,05 €Sale price 2,25 €Sale -
Sweet and sour chicken pasta 300g
Regular price 2,25 €Regular priceUnit price 7,50 € / per kg3,90 €Sale price 2,25 €Sale -
Indonesian style spicey rice with pork 300g
Regular price 2,25 €Regular priceUnit price 7,50 € / per kg3,40 €Sale price 2,25 €Sale -
Bla Band pasta bolognese 147g
Regular price 3,45 €Regular priceUnit price 23,47 € / per kg8,05 €Sale price 3,45 €Sale -
Bla Band wheat porridge with vanilla taste 430g
Regular price 3,25 €Regular priceUnit price 7,56 € / per kg4,45 €Sale price 3,25 €Sale -
Bla Band wheat porridge with apple and mango 430g
Regular price 3,25 €Regular priceUnit price 7,56 € / per kg4,45 €Sale price 3,25 €Sale -
Bla Band ricepudding with cinnamon and cardemon 430g
Regular price 3,25 €Regular priceUnit price 7,56 € / per kg4,45 €Sale price 3,25 €Sale -
Bla Band rice pudding with vanilla taste 430g
Regular price 3,25 €Regular priceUnit price 7,56 € / per kg4,45 €Sale price 3,25 €Sale -
Bla Band mexican casserole with lentils and potatoes 430g
Regular price 3,25 €Regular priceUnit price 7,56 € / per kg4,95 €Sale price 3,25 €Sale -
Oatmeal porridge blueberry 100g
Regular price 1,45 €Regular priceUnit price 14,50 € / per kg2,25 €Sale price 1,45 €Sale -
Mashed potatoes with bacon 140g F
Regular price 1,99 €Regular priceUnit price 14,21 € / per kg6,10 €Sale price 1,99 €Sale -
Mashed potatoes with beef 140g F
Regular price 1,99 €Regular priceUnit price 14,21 € / per kg6,10 €Sale price 1,99 €Sale -
Pasta bolognese 150g F
Regular price 1,99 €Regular priceUnit price 13,27 € / per kg6,10 €Sale price 1,99 €Sale -
Pasta carbonara 150g F
Regular price 1,99 €Regular priceUnit price 13,27 € / per kg6,10 €Sale price 1,99 €Sale